Πανελλήνιες διακρίσεις για την Ήπειρο από τον Α.Σ. Jeon-Sa Ελεούσας

ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ | 15-04-2024

Πολύ καλή παρουσία, με προκρίσεις για το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα τάεκβοντο είχαν οι αθλητές του Α.Σ. Τζόνσα Ελεούσας.

Ο σύλλογος αναφέρει τα εξής:

Άλλο ένα ταξίδι ολοκληρώθηκε.

Αυτη τη φορά στη Χαλκίδα στην πανελλήνια πρόκριση για το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα το τριήμερο 12-14 Απριλιου 2024

3η θέση Χάλκινο μετάλλιο για τον ΚΑΡΑΠΕΤΣΗ ΟΡΕΣΤΗ , δοκιμάσαμε σε μεγαλύτερη κατηγορία.

Έχουμε τα παράπονα μας για μια φάση που έκρινε τον αγώνα και φυσικά το χρυσό μετάλλιο αφού δεν μας δόθηκαν 5 πόντοι που έπρεπε να πάρουμε και έτσι χάσαμε την πρόκριση στον τελικό και το χρυσό μετάλλιο αφου ο αντιπαλός μας πήρε εύκολα τη νίκη και την πρόκριση

5η Θέση η ΤΣΑΒΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ και εδώ με παραπονα για κάποιες λάθος αποφάσεις που σε μερικές περιπτώσεις ήταν υπερβολικές εως και ανύπαρκτες και μια απόφαση έκρινε την έκβαση του αγώνα και φυσίκα την πρόκριση

ΝΙΚΟΛΙΤΣΑ ΗΛΕΚΤΡΑ πρώτη εμφάνιση σε πανελλήνια διοργάνωση, έκανε έναν υπέροχο αγώνα και ηττήθηκε για λίγο στα τελευταία δευτερόλεπτα του τρίτου και καθοριστικόυ γύρου

ΤΣΑΒΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ο βενιαμίν της παρέας μας.Ο μικρότερος ηλικιακά στην κατηγορία , συμμετείχε πρώτη φορά , για να πάρει τον "αέρα"ενός πανελληνίου πρωταθλήματος και έδειξε οτι μπόρει να πρωταγωνιστήσει στο μέλλον .έχασε οριακά απο καθαρή τύχη στον τρίτο γύρο και με χαμόγελο οι δύο μικρότεροι αθλητές μας(Ηλέκτρα-Δημήτρης) αποχαιρέτησαν την πρώτη τους συμμετοχή σε πανελλήνιο πρωτάθλημα

Συγχαρητήρια σε όλους για την ύπεροχη προσπάθεια σας , άλλη μια φορά ήσασταν Jeon-Sa