Με στόχο την κορυφή το Tiger Boxing Club

ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ | 19-05-2024

Το Tiger Boxing Club με δύο αθλητές του στους τελικούς του Πανελλήνιου Πρωτάθληματος Πυγμαχίας Παίδων που διεξάγεται στα Γρεβενά από 15 έως 20 Μαΐου.

Ο σύλλογος των Ιωαννίνων, με πέντε μετάλλια συνολικά 3 χάλκινα και δυο τελικούς στα -70 κιλά ο Τσιαλιος Ανδρέας θα αντιμετωπίσει τον Τοπαλο Πέτρο από το Phoenix Boxing Club μετά από μια σκληρή επικράτηση ενάντια στον σκληροτράχηλο Skega Ignasio, από τον Αλέξανδρο Αχαρνων, επικράτησε στον ημιτελικό και πέρασε στο τελικό της κατηγορίας του.
Και στα -80 κιλά ο έμπειρος Αγοράς Σπύρος θα αντιμετωπίσει τον Πουμπουριδη Ιωάννη, και αυτός απο το Phoenix Boxing Club, όπου επικράτησε άνετα με ομόφωνη απόφαση επί του Γκέρτσου Νικόλαου από τον Κολοσσό Ιωαννίνων.

Στη τρίτη θέση και το Χάλκινο μετάλλιο έμειναν οι Βεζύρης Φανης στα -54 κιλά, Ντουλια Χρυσή στα -63 κιλά και Μυλωνά Ελένη Ηλιάνα στα -54 κιλά.

Το Tiger Boxing Club τους εύχεται καλά επιτυχία.