Στα ημιτελικά ο Δικηγορικός Σύλλογος Ιωαννίνων

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ | 04-07-2024

Μετά από ένα αμφίρροπο πρώτο ημίχρονο που ήταν χωρίς τέρματα, φορτσάροντας στην επανάληψη ο Δικηγορικός Σύλλογος Ιωαννίνων κέρδισε με σκορ 3-0 την αξιόμαχη ομάδα Νέμεσις του ΔΣ Αθηνών.

Δύο γκολ σημείωσε ο Ξενοφώντας Μάντζιος στο 67’ και 70’ και ένα ο Κωνσταντίνος Ζδράβος στο 75’. Το ματς έγινε στο γήπεδο Ασβεστοχωρίου και παρουσίασε εξαιρετικό ενδιαφέρον με πολλές φάσεις και ποιοτικό ποδόσφαιρο.

Διαιτητής ο Νέος με βοηθούς Διαμαντόπουλο και Όλγα Τασιούλα.
ΔΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ: Πάντος, Σήτος, Τάσης, Γόγολος, Βρακάς, Δριγκόπουλος, Γερασίμου, Κατσαρός, Μάντζιος, Ζδράβος, Πετράκης. Χρησιμοποιήθηκαν και οι Πάικας, Παππάς και Οικονόμου.
ΝΕΜΕΣΙΣ ΔΣ ΑΘΗΝΩΝ: Χρόνης, Κολλάς, Δημητροκάλης, Σιούφας, Τσαγκαρογιαννάκης, Μαρίνης, Κούρβας, Λαγός, Σκαλτσάς, Βασιλείου, Αναγνωστόπουλος.

Στους αγώνες της προημιτελικής φάσης του 39ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου Δικηγορικών Συλλόγων που έγιναν την Τετάρτη 3 Ιουλίου, σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα: ΔΣ Χαλκίδας – Δράκων ΔΣ Αθηνών 1-3 Σόλων ΔΣ Αθηνών – Αριστοτέλης ΔΣ Θεσσαλονίκης 1-1 κανονική διάρκεια και παράταση 4-5 στα πέναλτι. ΔΣ Ιωαννίνων – Νέμεσις ΔΣ Αθηνών 3-0 ΑΡ.Μ.Α ΔΣ Θεσσαλονίκης – SUI GENERIS ΔΣ Αθηνών 3-1 Έτσι στους αγώνες της ημιτελικής φάσης που θα γίνουν την Παρασκευή 5 Ιουλίου τα δύο εισιτήρια για τον τελικό της Κυριακής 7 Ιουλίου, θα κριθούν από τις αναμετρήσεις: Δράκων ΔΣ Αθηνών – ΔΣ Ιωαννίνων Αριστοτέλης ΔΣ Θεσσαλονίκης – ΑΡ.Μ.Α ΔΣ Θεσσαλονίκης Οι αγώνες της ημιτελικής φάσης και ο τελικός θα έχουν διάρκεια 90 λεπτών και σε περίπτωση ισόπαλων αποτελεσμάτων θα ακολουθήσει ημίωρη παράταση (15 λεπτών ανά ημίχρονο) και πέναλτι.