Χορταστικό φιλικό το Ανατολή-Κόνιτσα

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ | 23-08-2024

Χορταστικό φιλικό το Ανατολή-Κόνιτσα TAGS: #Eρασιτεχνικό Ποδόσφαιρο

Φιλικό έδωσαν ο ΑΟ Ανατολής με την Πίνδο Κόνιτσας με τελικό σκορ 4-3 υπέρ της γηπεδούχου ομαδος.

Η Κόνιτσα αναφέρει τα εξής: Στο πρώτο ημίχρονο μέτρια εικόνα από τις δυο ομάδες με την ομάδα μας μετά από λάθος γύρισμα να δίνει την ευκαιρία στον αντίπαλο να ανοίξει το σκορ για το 1-0. Η ομάδα μας ανέβασε ρυθμο ισοφάρισε και μπήκε μπροστά στο σκορ με 2-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στην επαναληψη αλλαγές καθώς και αφόρητη ζέστη έριξαν τον ρυθμό με τις ομάδες όμως παρότι είναι σε στάδιο προετοιμασίας να προσπαθούν να παίξουν ποδόσφαιρο . 2-2 ισοφάρισε η ομάδα της Ανατολής με σουτ εκτός περιοχής ενώ μπήκε μπροστά στο σκορ από στημένη φάση με 3-2 . Η ομάδα μας ισοφάρισε με εκτέλεση πεναλτι σε 3-3 ενώ στο τέλος σε φάση αντεπίθεσης η γηπεδούχος διαμόρφωσε το τελικό 4-3 . Επόμενος Φιλικός Αγώνας : ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ -ΑΜΣ ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ Γήπεδο Ροδοτοπιου Τετάρτη 28/08/2024