Άτλας/Γιάννενα WFC-Καστοριά ΓΠΟ 0-5: Δυνατό φιλικό

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ | 21-09-2024

Άτλας/Γιάννενα WFC-Καστοριά ΓΠΟ 0-5: Δυνατό φιλικό TAGS: #Γιάννενα WFC #γυναικείο ποδόσφαιρο

Το 2ο φιλικό παιχνίδι του ενόψει της νέας αγωνιστικής περιόδου, έπαιξε ο Άτλας/Γιάννενα wfc με την δυνατή ομάδα της Α΄ Εθνικής την Καστοριά και ηττήθηκε με 0-5!

Οι παίκτριες των δυο ομάδων αγωνίστηκαν για 80 λεπτά (40 το κάθε ημίχρονο) με την ομάδα του Αλέξη Μιχαήλ να έχει πολύ χαμηλό μέσο όρο ηλικίας.
Στο πρώτο μέρος η Γιαννιώτική ομάδα έδειξε πολύ καλή αμυντική λειτουργία και την τερματοφύλακα Αναστασία Κουβεντάρη να δηλώσει «παρούσα» επιτυχημένα σε αρκετές φάσεις. Στην εκπνοή του ημιχρόνου οι Καστοριανές άνοιξαν το σκορ, με την Γιαννή, που με σουτ έκανε το 0-1.
Στο 2ο  μέρος οι Καστοριανές ήταν πιο επιθετικές και στο 44΄ η Σκάφερ έκανε το 0-2.  Στο 48΄ η πρωταθλήτρια Ελλάδος με τον ΠΑΟΚ , Ελπίδα Κατσάνου με πλασέ έκανε το 0-3, ενώ στο 60΄Ζούπα έκανε τη σέντρα, η τερματοφύλακας των Ιωαννίνων έδιωξε και στην επαναφορά η Μίμη από κοντά έκανε το 0-4, για να κλείσει το σκορ στο 75΄ με διαγώνιο σουτ της Τσάφη.

Άτλας/Γιάννενα wfc: Κουβεντάρη, Κουτσιαφτη, Τζίμα ,Νικολάου,Φαρμάκη ,Παρρα , ,Τζούμα ,Ζαννου, Αγγελη, Βαρσανη ,Φαρμάκη
Έπαιξαν και οι: Δημητρακοπουλου , ,Ντακουμη , Λαμπρουση Τσαμπραλη , Λουκούμη

Καστοριά ΓΠΟ: Φορλιακα, Τζόνσον, Σαντόρε, Ρήγα, Ζαφίρα, Ζέρβα, Σκάφερ, Τριγούτη, Γιαννή, Τζιάρρα, Κατσάνου

Έπαιξαν και οι: Μπέρνιερ, Φασίδου, Ζούπα, Τσαούση, Πρεβεζά, Πετρίδου, Μίμη, Τσάφη