Άτλας Χουλιαράδες-ΑΟ Σταυρακίου: Τα highlights (video)

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ | 03-10-2024

Άτλας Χουλιαράδες-ΑΟ Σταυρακίου: Τα highlights (video) TAGS: #Eρασιτεχνικό Ποδόσφαιρο

Για την 3η αγωνιστική της Α’ΕΠΣΗΠ, ο Άτλας Χουλιαράδες επικράτησε 2-1 του Α.Ο.Σταυρακίου 2009, φτάνοντας τους επτά βαθμούς.

Μόλις στο 3′ ο Πύρτσιος εκμεταλλεύτηκε την κάθετη πάσα του Ρίζου στην πλάτη της άμυνας και με αριστερό σουτ νίκησε τον Πέτρο για το 1-0.

Μέχρι την ανάπαυλα η γηπεδούχος ομάδα είχε καλές στιγμές με τους Δημάκο, Τζοβάρα και Πύρτσιο.

Στις αρχές της επανάληψης (48′) ο Τσιγαράς με προσωπική ενέργεια από τον άξονα και τρομερό σουτ εκτός περιοχής δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον τερματοφύλακα, “γράφοντας” το 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 51′ με αυτογκόλ του Ράπτη. Η συνέχεια βρήκε τις δύο ομάδες να χάνουν καλές στιγμές με κορυφαία το άστοχο πέναλτι του Τζιάλλα στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού.