Πλήρωσε την αστοχία το IBC! Στην Πάτρα σε τρίτο παιχνίδι η παραμονη!

ΜΠΑΣΚΕΤ | 21-04-2024

Πλήρωσε την αστοχία το IBC! Στην Πάτρα σε τρίτο παιχνίδι η παραμονη! TAGS: #IBC #Μπάσκετ

Το IBC έχασε την ευκαιρία να καθαρίσει από σήμερα την παραμονή του στη National League 2, και θα χρειαστεί να πάει ξανά στην Πάτρα και να επαναλάβει και πάλι την άλωση της!

Η ομάδα του Γιάννη Παπαδόπουλου βρέθηκε σε κακή ημέρα και ηττήθηκε στο Νέο Κλειστό με 71-55 από τον Γλαύκο Έσπερο ο οποίος ισοφάρισε σε 1-1 τις νίκες.

Το IBC βρέθηκε να χάνει με διψήφια διαφορά από το πρώτο δεκάλεπτο, αλλά στο τέλος του ημιχρόνου τη μάζεψε. Όμως ένα κακό ξεκίνημα στο τρίτο δεκάλεπτο έδωσε σημαντικό προβάδισμα στους Αχαιούς οι οποίοι έφτασαν τελικά στην άνετη επικράτηση.

Ιωάννινα ΣΚ-ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου 55-71 (1-1)

Δεκάλεπτα: 11-21, 33-40, 47-62, 55-71

Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου, Κοντογιάννης, Σιταρίδης

Ιωάννινα ΣΚ (Παπαδόπουλος): Κουλουμπής, Ραντιβόγεβιτς 7(1), Μάντζιος 8(1), Βελώνης, Γκουντουβάς 4, Δάσκαλος 5(1), Πολύζος 5(1), Μπαρτζώκας 14, Πετσίτης, Τσιγγενόπουλος 12(1).

Γλαύκος (Βουρνάς): Τζίμης 3(1), Κρέμιτς 10, Ροκανάς 7(2), Μπόγρης 5(1), Μπαρδάκας 21(2), Κούτρας 12(3), Σερέτης, Πανόπουλος 13, Αργυρόπουλος.