Του έκαναν ευθανασία! Συντριβή στο Ηράκλειο!

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ | 06-04-2024

Του έκαναν ευθανασία! Συντριβή στο Ηράκλειο! TAGS: #Super League #ΠΑΣ Γιάννινα

Με κακή ψυχολογία, λόγω των τελευταίων εξελίξεων, με προκλητική διαιτησία και έναν αντίπαλο που έπαιζε λες και κινδύνευε, δεν περίμενε τίποτα περισσότερο ο ΠΑΣ στο Ηράκλειο!

Η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου έγινε έρμαιο αντιπάλων και διαιτησίας, καθώς ήταν αναγκασμένη να παίξει από το 26ο με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής (άδικης) του Εραμούσπε!

Και κάπως έτσι, με το βαρύ 4-0 από τον ΟΦΗ, ο ΠΑΣ Γιάννινα αποχαιρετά την κατηγορία κάνοντας τη συνέχεια μιας μαρτυρικής σεζόν, απλά να βγει η υποχρέωση.

Ήταν στραβό το κλίμα… ήρθε και ο Πουλικίδης!

Ένα πολύ κακό πρώτο ημίχρονο είχε ο ΠΑΣ Γιάννινα στο «Θ. Βαρδινογιάννης».

‘Ένα γκολ δώρο της άμυνας, ένας προκλητικός διαιτητής που έμοιαζε σαν να ήταν βγαλμένος από εποχές παράγκας, και το 2-0 μάλλον ήρθε φυσιολογικά.

Η αποβολή του Εραμούσπε στο 26ο ήταν καθοριστική.

Μόλις στο 1ο σέντρα σουτ του Ισέκα, άουτ.

Στο 10ο λάθος της άμυνας του ΠΑΣ, χάρισε έτοιμο γκολ στον Ριέρα ο οποίος πλάσαρε σε κενό τέρμα καθώς μπερδεύτηκαν ο Εραμούσπε με τον Νάγκι!

Στο 18ο ο Ροζάλες το διαγώνιο σουτ, πάνω στον Λαμπρόπουλο.

Στο 20ο επικίνδυνο γέμισμα του Ριέρα, πέρασε ανεκμετάλλευτο.

Στο 24ο ο Εραμούσπε έκανε φάουλ στον Ισέκα που έβγαινε στην επίθεση. Μέσω VAR ο Αργεντινός είδε την κόκκινη κάρτα.

Το φάουλ του Ριέρα στο 29ο πέρασε πάνω από τα δοκάρια.

Στο 34ο ο Νάγκι απέκρουσε με τα πόδια πλασέ του Ισέκα.

Στο 38ο ο Τοράλ σούταρε, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

Στο 39ο ο Τοράλ με σουτ στην κίνηση στην περιοχή, άουτ.

Ο Τζίμας απείλησε με σουτ στο 41ο, που απέκρουσε ο Χριστογεώργος στη γωνία. Φάση που ξεκίνησε από κλέψιμο του Ροζάλες.

Ο Γκαγιέκος είχε σουτ άουτ, από το ημικύκλιο, στο 45ο.

Στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Τοράλ έβγαλε σε θέση βολής τον Μπάκου ο οποίος πλάσαρε για το 2-0!

Το δεύτερο ημίχρονο της κατάρρευσης…

Με το 2-0 και με αριθμητικό μειονέκτημα, ήταν τυπική διαδικασία το β ημίχρονο.

Με τρεις αλλαγές ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΣ. Ο Μιχάλης Γρηγορίου έριξε στο ματς τους Ντεμίρ, Τζίνο και Ροσέρο, σε μία προσπάθεια να βελτιωθεί η εικόνα, αλλά η άμυνα ήταν ευάλωτη και δεν άργησε να έρθει το 3-0.

Στο 46ο ο Τζίνο ανέκοψε τελευταία στιγμή τον Τοράλ.

Στο 51ο ο Ριέρα πλάσαρε άουτ.

Στο 55ο ο Τοράλ σούταρε από διαγώνια θέση, ο Νάγκι απέκρουσε και στην εξέλιξη της φάσης ο Ισέκα είχε κεφαλιά άουτ.

Στο 58 ο Ισέκα με πλασέ, από εκτέλεση φάουλ του Θοράρσον, το 3-0!

Στο 59ο ο Γκαγιέγος πλάσαρε πάνω από τα δοκάρια.

Στο 62ο ο Καραχάλιος είχε διαγώνιο σουτ, άουτ.

Στο 64ο ο Ισέκα και πάλι, με ατομική ενέργεια και με διαγώνιο σουτ σκόραρε, αλλά το γκολ ακυρώθηκε μέσω VAR ως οφσάιντ.

Στο 71ο ο Λεό σούταρε, η μπάλα κόντραρε και μπλόκαρε ο Χριστογεώργος.

Στο 74ο ο Ροσέρο από διαγώνια θέση, σούταρε πάνω από τα δοκάρια.

Στο 82ο ο Ροσέρο μπήκε στην περιοχή και σούταρε πάνω στον Λουκάο, η μπάλα κατέληξε κόρνερ.

Στο 84ο σέντρα του Λιάσου, κεφαλιά του Τσαούση, μπλόκαρε ο Χριστογεώργος.

Στο 86ο το 4-0 ο Ριέρα με διαγώνιο σουτ στην περιοχή!

Στο 92ο ο Ισέκα πλάσαρε και απέκρουσε σε κόρνερ ο Νάγκι.